Vaginální porod

Vaginální porod

Porod dítěte je jednou z nejdůležitějších událostí v životě ženy. Pro ženu a její rodinu je dobré prožití porodu důležitým stavebním kamenem spokojeného života. Dobrá příprava a realistická očekávání jsou základem k prožití porodu jako zázračného daru.

Porod se rozděluje na dvě fáze. Během první fáze, otevírací, se rozšiřuje děložní hrdlo. Jakmile je děloha úplně otevřená, začíná fáze druhá, tzv. vypuzovací.

Z důvodu velkých třecích sil v porodních cestách je vaginální porod pro matku a dítě energeticky náročný výkon. Pokud porod trvá dlouho, vyčerpání matky i dítěte roste. Přirozená maziva (plodová voda, mázek) jsou ve většině případů nedostačující k tomu, aby účinně snížila třecí síly mezi pochvou a plodem.

Použitím porodnického gelu Dianatal mohou být tyto třecí síly jednoduchým a bezpečným způsobem redukovány.

Vaginální porod

Tento objev učinili švýcarští gynekologové. Studie prováděné na Spolkové vysoké škole technické v Curychu (ETH Zürich) ukázaly, že použití speciálně vyvinutého porodnického gelu redukuje třecí síly až o 50 %. Výsledky klinických studií na více porodnických klinikách dále ukázaly, že se použitím porodnického gelu může porod podstatně usnadnit a zkrátit (zkrácení o 30 %, až o jednu a půl hodiny).

Vaginální porod

 

Sledujte nás na sociálních sítích


Prohlédněte si animaci porodu s dianatal gelem

Prohlédněte si animaci porodu s Dianatal gelem


Dianatal brožura ke stažení

Dianatal brožura ke stažení